Nagroda Control Engineering Polska w konkursie Produkt Roku 2018 dla kontrolerów GE PACSystems CPE400

Firma ASTOR znalazła się w gronie wyróżnionych przez ekspertów firm, w konkursie Produkt Roku 2018. Kontrolery CPE400 z oferty GE/Emerson zwyciężyły w kategorii PLC/PAC.

W dn. 9.04.2019, podczas konferencji Industry 4.0 organizowanej przez Control Engineering Polska, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu Produkt Roku 2018 i gala wręczenia nagród. Kontroler PACSystems CPE400, reprezentujący nowoczesne systemy IICS, został wybrany przez czytelników czasopisma Produktem Roku 2018.

Tytuł „Produkt Roku” przyznano w 19 kategoriach, wybierając spośród ponad 250 zgłoszonych produktów. Produkty zgłosiło ponad 150 firm, a głosy oddało ponad 1500 czytelników.

Nagrodę od Michaela Majchrzaka, wydawcy Control Engineering Polska, dla PACSystems CPE400 w imieniu firmy ASTOR odebrała Anna Wójcik-Wolska, zastępca dyrektora oddziału ASTOR Warszawa.

IICS (Industrial Internet Control System) to nowy typ kontrolerów przeznaczonych dla aplikacji, w których kontroler przestaje pełnić wyłącznie funkcję sterowania procesem produkcyjnym. IICS staje się elementem pozwalającym optymalizować prowadzony proces on-line i uzależnić go od zewnętrznych czynników ekonomicznych, mających na niego bezpośredni wpływ.

Systemy IICS zawierające kontrolery optymalizujące procesy produkcyjne, są w stanie zapewnić klientom 7-procentowy wzrost wydajności systemu, 22-procentowy wzrost efektywności i zredukować koszty utrzymania ruchu o 40%.


Nagroda od Control Engineering Polska i w tej akurat kategorii – to cieszy podwójnie, ponieważ pokazuje, że PACSystems CPE400 idealnie wpisuje się w nurt cyberbezpiecznych systemów IIoT dla Industry 4.0. Ten kontroler to nowoczesne narzędzie pracy dla automatyków

podsumowuje Piotr Adamczyk, menedżer produktu w firmie ASTOR.Interesujesz się produktem CPE400? Przeczytaj o nim na stronie produktu lub umów się na spotkanie w oddziale ASTOR.


Jak wygląda polski rynek PLC/PAC/IPC? - odpowiada Piotr Adamczyk

Rok 2018 był rekordowym rokiem w kontekście ilości dostarczonych na polskim rynku systemów sterowania. Wielu producentów odnotowało znaczące wzrosty sprzedaży, a było to spowodowane kilkoma czynnikami.

Po pierwsze - sprzyjająca koniunktura. Automatyzujemy coraz więcej procesów – jeśli tylko pojawia się taka możliwość i realne korzyści z niej płynące, klienci bardzo chętnie automatyzują produkcję. Dynamiczny rozwój branż, szczególnie spożywczej, pociąga za sobą mocny rozwój branż pokrewnych w ogólno pojętej produkcji dyskretnej.

Po drugie - spadające bezrobocie - kolejny powód wymuszający na użytkownikach końcowych potrzebę inwestycji w automatyzację. Podnosi to jej jakość, skraca cykl i zwiększa moce produkcyjne.

Po trzecie - modernizacja starszych instalacji. Problemy z brakiem dostępności do komponentów i części zamiennych oznaczają dla użytkowników starych systemów duże ryzyko w przypadku awarii. Napięte harmonogramy dostawy i warunki współpracy z kontrahentami powodują, że przy planowanych przestojach modernizuje się to, co możliwe, minimalizując lub wręcz eliminując ryzyka związane z nieplanowanym przestojem.

Po czwarte - Industry 4.0 ma również duży wpływ na rynek PLC/PAC/IPC – technologie, które stoją za tą ideą, w znaczący sposób wpływają nie tylko na samą produkcję, ale na cały łańcuch wartości. Wymuszają stosowanie nowych technologii w zakresie sterowania i integracji elementów systemu. Coraz więcej dużych użytkowników końcowych z branży motoryzacyjnej i produkcji elektroniki decyduje się na krok w kierunku Industry 4.0. To dobry znak, branże te są prekursorem we wdrażaniu nowych technologii. Dzięki temu można się spodziewać, że pozostałe sektory produkcyjne w niedalekiej przyszłości pójdą ich śladem.

Rynek PLC/PAC/IPC w Polsce to rynek kilku globalnych dostawców automatyki, którzy nadają tempo rozwoju. Jest przestrzeń także dla rozwoju mniejszych dostawców PLC/PAC. W Polsce bardzo dynamiczny rozwój widoczny jest od około 4-5 lat w segmencie produkcji dyskretnej. Na tle Europy Polska nie wypada źle, ale jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia, aby być na takim poziomie automatyzacji jak nasi zachodni sąsiedzi. Widać, że branża dyskretna jest bardzo atrakcyjnym obszarem do działań – rośnie ilość uruchamianych małych i średnich systemów sterowania. Nowi klienci i nowe rynki to nowe oczekiwania, które wymuszają na producentach nowe spojrzenie na dostarczane produkty. Dalsza minimalizacja urządzeń, większa wydajność, otwartość komunikacyjna, prostsza integracja z safety i motion, ekonomiczna redundancja, integracja PLC z IPC w jednym urządzeniu przemysłowym, czy coraz bardziej popularna możliwość komunikacji z chmurą - te technologie w ostatnich latach rozwijają się i będą rozwijać bardzo dynamicznie.Kontrolery PACSystems CPE400 w konkursie Control Engineering Polska

Celem corocznego konkursu Control Engineering Polska „Produkt Roku” jest promocja urządzeń i rozwiązań technicznych, mających zastosowanie w przemyśle, służących do produkcji, jej organizacji oraz optymalizacji. Do konkursu mogą być zgłaszane produkty krajowe i zagraniczne, które pojawiły się na polskim rynku w roku ogłoszenia konkursu.

Czytaj więcej na stronie konkursu: https://www.controlengineering.pl/produkt-roku-control-engineering-polska/

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2022 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone