ASTOR na Międzynarodowych Targach ExpoWELDING 2018

Już po raz szósty w Sosnowcu, w dn. 16-18 października, odbyły się targi ExpoWELDING. ASTOR już po raz drugi pokazał swoją ofertę dla rozwiązań zrobotyzowanego spawania w oparciu o roboty Kawasaki i pozycjonery własnej produkcji oraz osprzęt współpracujących firm.

ASTOR na swoim stoisku przedstawił ofertę zarówno dla integratorów – pod hasłem „Integrujesz? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę”, jak i użytkowników końcowych – pod hasłem „Inwestujesz? Zrobotyzowane spawanie się opłaca”.

Na stoisku można było zobaczyć m.in. robota Kawasaki RS015X o zasięgu 5.7 m, Kawasaki BX200L ze zgrzewadłem Obara Gun oraz zrobotyzowaną celę spawalniczą z oprogramowaniem Cenit (umożliwiającym m.in. offline’owe programowanie ruchu robota i automatyczne definiowanie parametrów procesu) oraz system zrobotyzowanego spawania z korekcją trajektorii przejazdu (Kawasaki RA006L + pozycjoner PST1500-l1 + skaner laserowy).

„Wybór robota Kawasaki i pozycjonera od firmy ASTOR pozwala znacząco skrócić czas wdrożenia. Pozycjoner dostarczany jest odpowiednio skonfigurowany, aby mógł pracować razem z robotem Kawasaki zaraz po podłączeniu do prądu. Bardzo istotnym atutem jest również jakość i niezawodność pozycjonerów ASTOR Green Welding. Często kluczowy w powodzeniu inwestycji jest termin dostawy. Zarówno roboty Kawasaki, jak i pozycjonery utrzymywane są w krakowskim magazynie firmy ASTOR. Większość z zamówień jesteśmy w stanie zrealizować w 2-4 tygodnie”

zachęca Wojciech Trojniar, menedżer ds. robotyzacji w firmie ASTOR.

Nowością targową były także pozycjonery ASTOR Green Welding PST250-H1H i PST500-L2.

„Pozycjonery firmy ASTOR zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić integrację systemów zrobotyzowanych. Modułowość, przelotowe przekładnie, wytrzymałość i uniwersalność to tylko niektóre z korzyści tego rozwiązania. Pozycjoner można łatwo zmodyfikować do realizacji nowego zadania właśnie dzięki modułowej konstrukcji.”

mówi Marek Niewiadomski, Specjalista ds. pozycjonerów w firmie ASTOR.

Do odwiedzenia stoiska firmy zapraszał autonomiczny robot mobilny MiR, który bez konieczności nadzoru jeździł po alejach hali targowej.

Z roku na rok pojawia się coraz więcej robotów przemysłowych. Wynika to z zapotrzebowania przedsiębiorców, którzy na co dzień borykają się z problemem braku pracowników lub dużej rotacji wykwalifikowanego personelu. Również warunki pracy, która często jest ciężka, a czasem niebezpieczna sprawiają, że coraz więcej firm decyduje się na wdrożenie robotów spawalniczych.

Szukasz rozwiązań zrobotyzowanego spawania jako integrator lub inwestor? Skontaktuj się.

Kontakt

Wojeciech Trojniar
Menedżer ds. robotyzacji, ASTOR
tel: 12 424 00 63

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone