Spawanie 4.0 ASTOR na ExpoWELDING w Sosnowcu

Coraz częściej mówi się o Spawaniu 4.0. Przede wszystkim w kontekście coraz nowszych i coraz bardziej kompleksowych rozwiązań, jeśli chodzi o zrobotyzowane spawanie. Specjaliści z ASTOR podczas tegorocznych targów odpowiedzą na pytania, jak polska myśl inżynierska może wspierać rozwój spawalnictwa oraz jaką rolę odgrywać będą roboty.

Podczas tegorocznej edycji targów ExpoWELDING (16-18 października) na stoisku ASTOR, zlokalizowanym na głównej sali wystawienniczej, pod numerem 109, będzie można poznać dwa z trzech wariantów gotowych zestawów, pozwalających na wdrożenie zrobotyzowanego spawania w każdym zakładzie produkcyjnym.

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING w Sosnowcu to jedna z najważniejszych imprez spawalniczych w Środkowej Europie. Coraz więcej wyzwań stoi przed polskimi przedsiębiorcami, których biznes opiera się na spawaniu. Brak odpowiednio przygotowanej kadry, duża rotacja wynikająca m.in. z niełatwych, często nawet niebezpiecznych warunków pracy powodują, że przedsiębiorcy szanse w rozwiązaniu problemów kadrowych widzą w robotyzacji spawania. - Zrobotyzowane spawanie wdrażane jest m.in. tam, gdzie firmy mają kłopot z pozyskaniem, bądź rotacją wykwalifikowanych spawaczy. Robotyzacja ma sens także jeśli zadania są nadmiernie obciążające dla człowieka. Mówienie o robotach „zabierających” pracę ludziom, to zatem często zbyt daleko idące uproszczenie, a spawalnictwo jest najlepszym tego przykładem. Niejednokrotnie, to właśnie dzięki robotyzacji danych stanowisk, zakład jest w stanie utrzymać się na rynku, „uratować” pozostałe miejsca pracy, a także rozwijać się i zwiększać zatrudnienia. Zapraszam do Sosnowca, nasi inżynierowie odpowiedzą na wszystkie wątpliwości i pytania.

– zachęca Stefan Życzkowski prezes ASTOR.

Odpowiedzią na te problemy może być ASTOR Green Welding, rozwiązanie, które prezentowane będzie podczas tegorocznych targów spawalniczych. Stanowi on serię rozwiązań z zakresu zrobotyzowanego spawania, które dopasować można do potrzeb zakładów o różnej wielkości, stopniu automatyzacji i specyfice produkcji.

Więcej informacji o ASTOR Green Welding na www.astor.com.pl/zrobotyzowanespawanie

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone