Poradnik Automatyka

W niektórych branżach, takich jak farmacja, chemia czy przemysł spożywczy, komputery muszą być jeszcze bardziej odporne na warunki środowiskowe, niż w „zwykłym przemyśle”. Wynika to z specyfiki branży oraz środowiska pracy, które czasem mocno różni się od spotykanego w innych branżach.

czytaj więcej »

W pierwszym odcinku kursu konfiguracji zdalnego dostępu do paneli Astraada HMI poznamy ogólne zasady i metody konfigurowania oraz administrowania usługą IDCS.

czytaj więcej »

Z artykułu dowiesz się, czym jest spawanie i czym różni się od lutowania, zgrzewania i klejenia, oraz jakie są metody spawania ręcznego i zrobotyzowanego. Piszemy o robotach spawalniczych - czym się charakteryzują i jak można je wykorzystać.

czytaj więcej »

W piątym odcinku kursu konfiguracji zdalnego dostępu do paneli Astraada HMI opisujemy instalację oraz konfigurację oprogramowania PanelVision w usłudze IDCS.

czytaj więcej »

Z tego artykułu dowiesz się, czym jest oraz czemu służy bardzo ważne rozwiązanie, które zostało wprowadzone wraz z nową serią serwonapędów Astraada SRV. Mowa o funkcji STO, która występuje w serwonapędach Astraada SRV-64 w wersji Standard oraz EtherCAT, oferując tym samym spełnienie wyższych norm bezpieczeństwa.

czytaj więcej »

Zapraszamy do kolejnego odcinka naszego kursu. Dziś przekonamy się, czym jest oraz na co pozwala tryb JOG, zwany również „biegiem próbnym”. Przedstawię Ci niezbędną wiedzę w postaci kombinacji ustawień,  którą możesz wykorzystać w praktyce na własnym serwonapędzie Astraada.

czytaj więcej »

W czwartym odcinku kursu konfiguracji zdalnego dostępu do paneli Astraada HMI dowiesz się, jak zainstalować oraz skonfigurować aplikację mobilną HMI in Hand w usłudze IDCS.

czytaj więcej »

Panele operatorskie to jedne z najczęściej spotykanych urządzeń automatyki w przemyśle. Znajdziemy je na liniach produkcyjnych, w maszynach, przy stanowiskach zrobotyzowanych. Ich zastosowania nie ograniczają się jednak tylko do zakładów produkcyjnych. Panele Astraada HMI możemy znaleźć także w mobilnych kurnikach.

czytaj więcej »

Procesor jest sercem i mózgiem każdego sterownika PLC. Dla nas, użytkowników, najbardziej istotnym jego parametrem jest szybkość przetwarzania informacji. W skomplikowanych układach sterowania pożądane jest, aby procesor działał jak najszybciej. Procesory jednordzeniowe wykonują wszystkie swoje operacje na jednym rdzeniu. Niestety pomimo taktowania rzędu milionów razy na sekundę czasami nie jest to wystarczające. Rozwiązaniem są procesory wyposażone w więcej rdzeni obliczeniowych.

czytaj więcej »

Na inżynierach pracujących przy systemach sterowania związanych z infrastrukturą krytyczną spoczywają szczególne obowiązki. Pozornie to takie same systemy, jak w każdej innej branży, ale z uwagi na ich kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i funkcjonowania organów administracji publicznej są one pod specjalnym nadzorem. Budowa, uruchomienie, serwis i utrzymanie takich obiektów wymagają od służb odpowiedzialnych za nie pełnej dostępności oraz doświadczenia pozwalającego na utrzymanie obiektów w należytym stanie.

czytaj więcej »

Zapraszamy do kolejnego odcinka naszego kursu, w którym skupimy się na sposobie sterowania serwonapędem poprzez sterownik PLC z użyciem sygnałów PULSE oraz DIRECTION zwanych również PULSE i SIGN.

czytaj więcej »

W trzecim odcinku kursu konfiguracji zdalnego dostępu do paneli Astraada HMI poznamy oprogramowanie tManager, przeznaczone do zdalnego programowania innych urządzeń za pośrednictwem usługi IDCS.

czytaj więcej »

Biznes i Produkcja

Michał Odyniec, dyrektor zakładu produkcji wycieraczek Valeo w Skawinie, dostarczającego swoje produkty największym producentom aut na świecie, opowiada o szampańskich inspiracjach, digitalizacji, automatyzacji i robotyzacji transportu wewnątrzzakłądowego. Rozmawia Renata Poreda.

czytaj więcej »

Wprowadzenie systemu rolkowego ułatwiającego przesyłanie komponentów pomiędzy miejscem kompletacji komponentów produkcyjnych a stanowiskami montażowymi, może znacznie zwiększyć efektywność procesów nie obciążając pracowników dodatkowymi zadaniami. 

czytaj więcej »

O tym jak dzięki technologiom przyrostowym w przemyśle oraz budownictwie można zapewnić większą elastyczność biznesu mówi Witold Rządkowski - członek zarządu i współzałożyciel firmy REbuild, zajmującej się drukiem 3D. Rozmawia Paweł Górecki. 

czytaj więcej »

Jakie narzędzia pozwalają liderowi zmiany technologicznej w przemyśle przyszłości poznać obszary funkcjonowania firmy wymagające transformacji.

czytaj więcej »

Jak za pomocą cyfrowych bliźniaków wprowadzać w życie strategie optymalizacji aktywów? W ciągłych procesach produkcyjnych, możemy poprawiać zwrot na aktywach operacyjnych z wykorzystaniem kilku rodzajów digital twins - od dynamicznych symulatorów procesów, poprzez narzędzia do implementacji strategii risk-based maintenance do rozwiązań optymalizujących zużycie mediów produkcyjnych. Obszar risk-based maintenance proponuje największe potencjalne korzyści i łatwość zastosowania cyfrowych bliźniaków.

czytaj więcej »

Wiele współczesnych zakładów wytwórczych dba o najwyższą wydajność procesu produkcyjnego, stale automatyzując go i modernizując. Im nowocześniejsza fabryka tym wyższa pozycja rynkowa firmy. Jednak wraz ze wzrostem zaawansowania technologicznego i wydajności logistyki produkcji rośnie też presja ze strony konkurentów. Przedsiębiorstwa, które są liderami rynku nie mogą spoczywać na laurach. Muszą stale monitorować proces produkcji i punktowo usprawniać te jego etapy, które choćby w niewielkim stopniu mogą poprawić efektywność całego zakładu, nawet poza samą linią produkcyjną. To właśnie przypadek firmy Postęp, która zdecydowała się na zakup i uruchomienie trzech nowych gniazd robotów Kawasaki Robotics CP180L tworzących nowoczesny, zautomatyzowany system paletyzacji i transportu wewnątrzzakładowego.

czytaj więcej »

Co zrobić, aby właściwe komponenty zamówienia znalazły się we właściwym miejscu we właściwym czasie i ilości, aby cały proces od początku do końca przebiegał sprawnie? Odpowiedzią może być automatyzacja procesu kompletacji. 

czytaj więcej »

Zasady, które twórca Tesli stosuje w swoich zakładach produkcyjnych mogą też zwiększyć efektywność twojej fabryki.

czytaj więcej »

Coboty, inaczej roboty współpracujące, to kolejny krok w rozwoju robotyzacji przemysłu. O tym, gdzie je stosować i jak jak zapewnić bezpieczną pracę człowieka z cobotem opowiada Radosław Kołacz, starszy specjalista ds. robotów przemysłowych w firmie ASTOR.

czytaj więcej »

Koordynacja produkcji i dystrybucji energii cieplnej z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych przekłada się na większą wydajność i niższe koszty. Podpowiadamy, jak podejść do finansowania cyfrowej transformacji w branży ciepłowniczej, w obszarze oprogramowania. 

czytaj więcej »

Wykorzystanie robotów transportowych pozwala nie tylko usprawnić procesy w obrębie zakładu produkcyjnego, ale przekłada się też na bezpieczeństwo i obniżenie kosztów.

czytaj więcej »

Budżetowanie projektów związanych ze strategią i wizją cyfryzacji przedsiębiorstwa jest głównym elementem, o który należy zadbać podczas planowania wdrożenia takiego systemu jak CMMS.

czytaj więcej »

Centrum Prasowe

Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie, znany od lat jako "Elektryk, zyskał narzędzie do nowoczesnej edukacji zawodowej.

 

czytaj więcej »

ASTOR, czołowy dostawca inteligentnych technologii dla przemysłu, zaprasza na targi WIW 2023, które odbędą się w dniach 24-26 października w Nadarzynie.

 

czytaj więcej »

28 września br. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz firma ASTOR podpisały umowę o współpracy. To przykład budowania synergii między biznesem a środowiskiem naukowym. 

 

czytaj więcej »

22 września br. w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Konkursu CFO Roku 2023. Decyzją  konkursowego Jury wyróżniono Michała Wojtulewicza, wiceprezesa  ds. finansowych w ASTOR.

 

czytaj więcej »

Dni Otwarte ASTOR edycja 2023 odbędą się w dniach 7-8 października. W gościnne progi tym razem zapraszają dwa krakowskie robotowe centra ASTOR: Robotics Center i Intralogistic Center.

czytaj więcej »

„Cyfrowy bliźniak 4.0. Jak budować cyfrowe bazy wiedzy w przemyśle”  to najnowsza, czwarta już, publikacja ASTOR w nurcie Przemysłu 4.0.

czytaj więcej »

Umowę w imieniu Szkoły podpisała Katarzyna Sutor, dyrektor Zespołu Szkół w Żegocinie, a w imieniu firmy ASTOR - Małgorzata Hadwiczak, lider ds. edukacji 4.0 i dyrektor oddziału ASTOR Katowice.

czytaj więcej »

ASTOR został laureatem drugiej edycji plebiscytu dla firm prywatnych Best Managed Companies Poland, organizowanego przez firmę doradczą Deloitte.

czytaj więcej »

25 maja 2023 r. w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w organizowanym przez Business Centre Club konkursie Ambasador Polskiej Gospodarki. ASTOR został jego laureatem w kategorii Kreator Rozwiązań XXI w.

czytaj więcej »

25 maja 2023, Instytut Great Place To Work ogłosił listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2023. ASTOR, w kategorii firm zatrudniających poniżej 500 osób, znalazł się na 14 miejscu.

czytaj więcej »

11 maja br. w ASTOR Innovation Room w Krakowie, firmy ASTOR oraz InterMarium podpisały list intencyjny o wzajemnej współpracy w zakresie przygotowania modeli symulacyjnych.

czytaj więcej »

Wolność i odpowiedzialność wyzwala innowacyjność – mówił Stefan Życzkowski – współzałożyciel i wieloletni prezes ASTOR, podczas jubileuszowej gali, która miała miejsce 22 kwietnia 2023 w Operze Krakowskiej.

czytaj więcej »



Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2023 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone