Raz, dwa, trzy! Czyli krótko o tym, jak finansować rozwój swoich pracowników

Nie od dziś wiadomo, że kto stoi w miejscu, ten się cofa. W obecnych czasach maksyma ta dotyczy przede wszystkim zdobywania nowych umiejętności i poszerzania kompetencji. Kto nie chciałby iść do przodu i się rozwijać? Jest jednak jedno „ale”... Wiedza kosztuje!

Tym przedsiębiorcom, którzy stoją przed dylematem, czy zainwestować w szkolenie swoich pracowników, a co za tym idzie: we wzmacnianie pozycji swojej firmy na rynku, z pomocą przychodzą programy, które w części lub nawet w całości, pokrywają wydatki związane z kursami. Możliwości otrzymania pieniędzy jest kilka.

Pierwszą z nich są Fundusze Unijne. Na lata 2014 – 2020 Polska otrzymała ponad 80 mld euro na realizację wyznaczonych zadań tematycznych polityki spójności. Proces uzyskania środków na skupia się na określeniu celu, na który przeznaczone mają być pieniądze; znalezieniu programu operacyjnego, osi priorytetowej oraz działania, które wybrany cel mogą sfinansować; odszukaniu podmiotu, który ogłosi konkurs w ramach wybranego działania i w końcu złożenia wniosku o dofinansowanie.

Drugą metodą jest skorzystanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, dzięki któremu można uzyskać nawet do 100% zwrotu kosztów poniesionych na rozwój pracowników. Każdego roku KFS ogłasza kalendarium konkursów w poszczególnych województwach oraz pulę funduszy, jaką dysponuje. Pieniądze można przeznaczyć zarówno na określenie potrzeb szkoleniowych firmy, kursy, studia podyplomowe, czy egzaminy umożliwiające uzyskanie dyplomów potwierdzających nabycie umiejętności oraz koszty pośrednie wynikające z udziału w szkoleniach.

Trzecią opcją jest skorzystanie z Programu Bonów Szkoleniowych. Przedsiębiorca sam wybiera instytucję oraz odpowiadające mu usługi, jak na przykład szkolenia, doradztwo, coaching, mentoring, e-learning czy studia podyplomowe, i rozlicza je za pomocą wspomnianych bonów szkoleniowych. Wszystkie kursy, dostępne w tym systemie, znajdują się w Bazie Usług Rozwojowych, prowadzonej przez Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Aby tam zaistnieć, firmy szkoleniowe muszą uzyskać akredytację, świadczącą o najwyższym poziomie świadczonych przez usług i przekazywanej wiedzy.

Brzmi skomplikowanie? Jeśli tak, zapraszamy do kontaktu z Akademią ASTOR (akademia@astor.com.pl) – mamy za sobą liczne projekty, zrealizowane wspólnie z naszymi klientami, na które środki pozyskaliśmy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz Unii Europejskiej. W 2017 roku Akademia ASTOR dołączyła do elitarnego grona 200 - spośród 6000 – firm szkoleniowych, które uhonorowane zostały Znakiem Jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych (MSUES). Dzięki temu wszystkie prowadzone szkolenia znalazły się w Bazie Usług Rozwojowych, co uprawnia kursantów do płacenia za nie Bonami Szkoleniowymi. Do zobaczenia w Akademii ASTOR!

Program korzyści

Korzyści ze współpracy z ASTOR to nie tylko zakupione produkty. U nas każdy klient wybiera, jaką wartość dodaną otrzymuje po zakupie. Pamiętaj, że Zyskujesz z ASTOR zawsze, bez odwołania.

Wybierz korzyść dla siebie

Program partnerski

Do Programu zapraszamy firmy integratorskie oraz producentów maszyn.
Współpracuj z nami regularnie i umacniaj wspólną pozycję w branżach przemysłu oraz infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »
Zostań partnerem

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
© Copyright 2017 ASTOR. Wszystkie prawa zastrzeżone