Przemysł 4.0 to inwestycja w rozwój. Ludzi. Technologii. Biznesu. Zobacz jak inwestować
Jak zdefiniować Przemysł 4.0

Przemysł 4.0 to zbiorcze określenie dla innowacji technicznych oraz koncepcji organizacji łańcucha wartości. To zmiana, która rewolucjonizuje produkcję przemysłową.Nowoczesne technologie
Łańcuch wartości / model biznesowy
Rewolucyjna zmiana KPI
Kluczowe technologie
Przemysłu 4.0
Inteligentna robotyzacja
i pojazdy autonomiczne
Symulacja Integracja
systemów
Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT) Cyberbezpieczeństwo Cloud
Computing
Wytwarzanie przyrostowe Rozszerzona i wirtualna rzeczywistość Big data

Inteligentna robotyzacja i pojazdy automatyczne

Inteligentna robotyzacja – kiedy roboty ‚uczą’ się realizować procesy wykorzystują dostarczane im dane z systemów. Polega ona na takim zastosowaniu klasycznych robotów przemysłowych, że realizowane przez nie zadania w sposób spektakularny przyczynią się realizacji celów przedsiębiorstwa. Przykładem może być zastosowanie robotów przemysłowych zintegrowanych z systemem informatycznym zarządzania produkcją MES.
Mobilne roboty przemysłowe dla intralogistyki lub autonomiczne wózki AGV są rozwiązaniem dla firmy mających zagadnienia z logistyką transportu wewnątrzzakładowego. Sam transport surowców i komponentów między operacjami produkcyjnymi jest czynnością nie dodającą wartości dlatego często uzasadnione jest zautomatyzowanie i zoptymalizowanie tego procesu.

Co jest wartością dodaną w Twojej firmie

Łańcuch wartości w firmie produkcyjnej jest zbiorem procesów biznesowych dotyczących działalności firmy.
Definiujemy zarówno poziomy jak i pionowy łańcuch wartości przedsiębiorstwa.

Poziomy łańcuch wartości dotyczy wszystkich procesów wewnątrz organizacji
od opracowania produktu po dodatkowe usługi z nim zwiane.

Pionowy łańcuch wartości dotyczy procesów wychodzących poza działania wewnętrzne
firmy i obejmuje interakcje z zewnętrznymi partnerami firmy np. dostawcami, dystrybutorami i klientami.Gdzie szukać korzyści
z transformacji?


Efektywność

Dzięki wysokiemu poziomowi automatyzacji produkcji i gromadzenia danych, firmy produkcyjne mogą szybciej podejmować decyzje i utrzymywać wysoką powtarzalną efektywność, przy jednoczesnym mniejszym zaangażowaniu ludzi do prac monotonnych.

Innowacyjność

Informacje płynące z systemów IIoT (Przemysłowy Internet Reczy) do inteligentnych produktów i urządzeń produkcyjnych pozwalają na lepsze dostosowanie produktu i procesu produkcyjnego do aktualnych potrzeb rynku.

Zwinność

Dzięki przystosowaniu do dużej zmienności produkcji, małych partii produkcyjnych, a nawet produkcji jednej sztuki, Przemysł 4.0 przenosi pojęcie zwinności na nowy wyższy poziom.

Redukcja kosztów

Inteligentny produkt sterujący procesem wytwarzania może prowadzić do zmniejszenia kosztów produkcji. Mniejsza ilość problemów jakościowych prowadzi do zmniejszonego marnotrawstwa materiału oraz redukcji kosztów operacyjnych.

Wzrost przychodów

Inteligentne produkty oraz dodatkowe usługi będące uzupełnieniem produktu pozwalają na wejście na nowe rynki, zwiększenie aktualnego udziału w rynku, a także na podniesienie marży na produkcie.

Doświadczenie klienta

Responsywność fabryki oraz dostęp do informacji o produkcji będące cechami Przemysłu 4.0 pozwalają firmom produkcyjnym na dostarczenie klientom jeszcze lepszej obsługi i dodatkowych wartości.
Dokąd zmierza Twoja fabryka?


Zostań fabryką przyszłości!

ADMA (ADvanced MAnufacturing) to projekt stworzony przez Komisję Europejską mający na celu wspieranie przedsiębiorstw w przyjmowaniu nowych technologii oraz strategii innowacji, które mają prowadzić do otrzymania statusu Factory of the Future.

Ankieta ma na celu wskazanie Państwa przedsiębiorstwom ścieżek rozwoju, aby ułatwić przekształcanie placówek w fabryki nowej generacji o bardziej konkurencyjnej, zrównoważonej i nowoczesnej produkcji.

Astor od 2019 roku jest Organizacją Wspierającą (Supporting Organization) projekt ADMA i jest uprawniony do prowadzenia doradztwa w procesie transformacji.Firmy, z którymi pracujemy
nad transformacją do Przemysłu 4.0
Skąd czerpać wiedzę?

Publikacje przygotowane przez naszych ekspertów przybliżają tajniki Przemysłu 4.0 oraz rozwoju Inżynierów 4.0. Ucieszymy się, jeśli je przeczytasz. Ucieszymy się jeszcze bardziej, jeśli podzielisz się z nami swoim komentarzem!


Najnowsza publikacja dotycząca Finansów w Przemyśle 4.0.
Publikacja dotycząca rozwoju Inżynierów 4.0.
Pierwszy polski przewodnik po ideach Przemysłu 4.0.
The first Polish whitepaper on Engineer 4.0 idea
Co mówią o nas klienci?

Celem warsztatu dla kierowników i specjalistów z działów produkcji i utrzymania ruchu wydziału Lakierni, było wypracowanie mapy drogowej dla inicjatyw podnoszących efektywność pracy Lakierni z wykorzystaniem technologii Przemysłu 4.0.

Polecam firmę ASTOR jako kompetentnego partnera w zakresie transformacji do Przemysłu 4.0

Kierownik Utrzymania Ruchu Lakiernia Poznań
Volkswagen Poznań

W trakcie warsztatu uczestnicy poszerzyli wiedzę nt. idei i technologii Przemysłu 4.0, przeprowadzili analizę w zakresie aktualnego poziomu automatyzacji i cyfryzacji w obszarze produkcji oraz zbudowali mapy drogowe dla inicjatyw transformacji do Przemysłu 4.0 dla 2 stanowisk produkcyjnych: automatycznego i manualnego.

Polecam firmę ASTOR jako partnera w zakresie budowania map drogowych dla inicjatyw Przemysłu 4.0.

Dyrektor ds. Informatyki
WIKA PolskaPorozmawiaj z nami…
Patrzymy z różnych perspektyw


Consulting i doradztwo techniczne

Arkadiusz Rodak
+48 12 424 00 67
ar@astor.com.pl

Strategia
transformacji

Jarosław Gracel
+48 12 428 63 71
jg@astor.com.pl

Szkolenia z technologii Przemysłu 4.0

Małgorzata Stoch
+48 12 428 63 82
ms@astor.com.pl

Programy rozwoju
Inżynierów 4.0

Agnieszka Politańska
+48 12 428 63 81
ap@astor.com.pl

Renata Poreda

Komunikacja biznesowa
i PR, relacje z mediami

Renata Poreda
+48 12 12 428 63 75
691 700 019
rp@astor.com.plNie wiesz od czego zacząć?
Napisz


Renata Poreda

Komunikacja biznesowa
i PR, relacje z mediami

Renata Poreda
+48 12 12 428 63 75
rp@astor.com.pl


* Wypełniając niniejszy formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych przez ASTOR Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (31-112), ul. Smoleńsk 29.