Biznes i Produkcja Podcast 3# Jak i kiedy finansować inwestycje technologiczne ze środków publicznych?

Trzeci odcinek Biznes i Produkcja podcast to strategiczne spojrzenie na finanse w nurcie 4.0. Czwarta Rewolucja Przemysłowa to bowiem zjawisko, które zmienia nie tylko sposób prowadzenia produkcji i myślenia o biznesie.
Musi mu również towarzyszyć nowe spojrzenie na finanse i finansowanie inwestycji w nowe technologie. Technologie, takie jak roboty i Sztuczna Inteligencja, które i usprawniają procesy, ale przede wszystkim wprowadzają duże zmiany społeczne. I od których nie ma odwrotu.
Czy możliwe jest wygrywanie w rewolucji technologicznej dzięki finansom publicznym? Jak przygotować się do pozyskiwania funduszy i czy warto od nich uzależniać strategię inwestowania w nowoczesne technologie takie jak robotyzacja i cyfryzacja? Do kogo udać się by mieć pełną informację o dostępnych środkach i wymogach, jakie należy spełnić, by je uzyskać?
To rozmowa o KPO, uldze na robotyzację, ulgach podatkowych i innych dostępnych programach.

Czytaj dalej

Biznes i Produkcja Podcast 2# Przemysłowa Sztuczna Inteligencja. Czego możemy się od niej nauczyć?

Drugi odcinek Biznes i Produkcja podcast to przede wszystkim spotkanie w wymiarze H2H.

To także rozmowa o tym, czym jest sztuczna inteligencja, gdzie możemy ją spotkać i kiedy nastąpił jej transfer do przemysłu. Wrócimy na chwilę do lat pięćdziesiątych XX wieku i porozmawiamy o maszynach, które Alan Turing chciał nauczyć myśleć. Samodzielnie.

Zastanawiamy się jak bardzo Sztuczna Inteligencja wpisuje się w ideę Przemysłu 4.0, który jest odpowiedzią na niesamowite tempo rozwoju technologicznego. W jakich branżach przemysłu ma dzisiaj zastosowanie Przemysłowa Sztuczna Inteligencja, jakie doświadczenia mamy za sobą i co to znaczy, że można być bliżej Sztucznej Inteligencji dzięki windzie. Poruszamy temat uczenia się i rozwoju. Sztuczna Inteligencja jest tak mądra, jak człowiek, który ją uczy.
Czy działa to w drugą stronę? Jakie inspiracje czerpiemy obserwując algorytmy?

Czytaj dalej