Stefan Życzkowski – założyciel, współwłaściciel i prezes spółki ASTOR. Firmę wraz z bratem Karolem założył w 1987 roku a kieruje nią nieprzerwanie od roku 1991, będąc architektem jej sukcesów rynkowych. Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Jego specjalność to komputerowe sterowanie i projektowanie obrabiarek i robotów. Odbywał praktykę w dziale części zamiennych szwajcarskiego producenta silników Sulzer w Szwajcarii. Pracując podczas studiów w firmie komputerowej, poznał praktycznie zagadnienia związane z budową i oprogramowaniem komputerów PC. Od 1981 roku zajmował się programowaniem oraz tworzeniem interfejsów i gier komputerowych (niektóre z nich udało się z sukcesem sprzedać na rynku). Stworzona przez Stefana Życzkowskiego firma jest dostawcą nowoczesnych technologii z zakresu automatyzacji, robotyzacji i systemów IT dla przemysłu. Obecnie zaangażowany w propagowanie idei Przemysłu 4.0 w Polsce.
W latach (….) przewodniczył Radzie Uczelni Politechniki Krakowskiej. Jest też członkiem Rady Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości (https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/). We wrześniu 2020 r. powołany do Komitetu Automatyki i Robotyki Polskiej Akademii Nauk jako przedstawiciel biznesu.
Bierze udział w licznych debatach dzieląc się wiedzą oraz ponad 30 – letnim doświadczeniem pracy z przemysłem. Członek kilku Rad Programowych. Odznaczony medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wierzy, że ludzie są najlepszym kapitałem. W każdym podejmowanym przez siebie działaniu, kieruje się zasadami współdziałania i budowania długotrwałych relacji opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu: #chodzioludzi. To w oczywisty sposób przekłada się na sposób funkcjonowania całej firmy.
Wieloletni członek Business Centre Club. Po godzinach aktywny sportowiec: jeździ na nartach, gra w piłkę nożną i koszykówkę, pływa kajakiem. Pasjonują go samochody, jest również wytrawnym specjalistą od układania różnych odmian kostki Rubika. Jest autorem opublikowanego w 2019 r. wskaźnika określającego rozwój i rentowność firmy produkcyjnej Indeks Technologiczny ASTOR, szerzej opisanego w publikacji „Finanse Przemysłu 4.0. Jak inwestować i wygrywać w rewolucji przemysłowej”

Jarosław Gracel – wiceprezes ASTOR, dyrektor ds. Przemysłu 4.0
Absolwent kierunku Automatyka i Robotyka specjalność „Informatyka w sterowaniu i zarządzaniu” na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu „Zarządzania Produkcją” w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.
Najważniejsze wartości, jakimi się kieruje w codziennym prowadzeniu biznesu to Współpraca i Otwartość na nowe idee, które z powodzeniem uruchamia w ASTOR i jego otoczeniu. Odpowiedzialny jest za inicjatywy strategiczne związane z Przemysłem 4.0. Jest pomysłodawcą oraz pierwszym redaktorem naczelnym pisma dla firm produkcyjnych – „Biznes i Produkcja”. Odpowiadał także z budowę działu consultingu firmy.
Posiada ekspertyzę w zakresie analizy efektywności ekonomicznej inwestycji w systemy automatyki, w systemy IT w obszarze zarządzania produkcją i łańcuchem dostaw, robotyzacji procesów przemysłowych. Prowadzi badania w zakresie Przemysłu 4.0 oraz wpływu automatyzacji procesów na budowanie strategicznej przewagi firm produkcyjnych oraz integracji przemysłowych systemów informatycznych i automatyki. Jest autorem pierwszych artykułów dotyczących automatyzacji produkcji i Industry 4.0 w Harvard Business Review Polska. Jest inicjatorem badań rozwoju inżynierów i współautorem koncepcji „Inżynier 4.0”. W latach 2016-2017 uczestniczył w pracach Zespołu Transformacji Przemysłu przy Ministerstwie Rozwoju. W roku 2018 wspólnie z zespołem DLAB i Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii współtworzył model oceny dojrzałości firm w zakresie Przemysłu 4.0. Od 2019 roku jest gościnnym wykładowcą studiów MBA Digital Transformation oraz Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz studiów „Menedżer Przemysłu 4.0” w Akademii Leona Koźmińskiego (ALK). Posiada także Międzynarodowe kwalifikacje w dziedzinie zarządzania projektami PRINCE2® Certified Practitioner. Uzyskał także „Professional Diploma in Marketing” brytyjskiego instytutu „The Chartered Institute of Marketing”. Jest certyfikowanym doradcą w zakresie Factory of the Future organizacji ADMA (European Advanced Manufacturing Support Center). Po godzinach gra na gitarze, uprawia sport, interesuje się też historią polityczną świata XX wieku.

Renata Poreda – filolog, PRowiec, pasjonatka wszelkich form komunikacji, m.in. za którą odpowiada w ASTOR. Absolwentka podyplomowych studiów w zakresie Public Relations (UJ) oraz Marketingu w sieci (WSE im. ks. J. Tischnera). Ukończyła również prestiżowy program brytyjskiego instytutu „The Chartered Institute of Marketing, prowadzony w Polsce przez Questus –akredytowane centrum egzaminacyjne. Posiada niemal 20 letnie doświadczenie w marketingu, public relations, komunikacji, CSR i relacjach z mediami. Zawodowo interesuje się marką osobistą. Fascynują ją rozmowy z ludźmi, głównie w formie wywiadów. Prowadzi gale i konferencje. Jest też autorką konceptów kreatywnych kampanii komunikacyjnych. Zwolenniczka nurtu komunikacji empatycznej i nastawionej na autentyczne historie. W ASTOR odpowiada za wizerunek marki, kontakty z mediami, działania Public Relations. Komunikacyjnie wspiera także działania z zakresu Employer Brandingu oraz CSR. Redaktor naczelna pisma Biznes i Produkcja. Prowadzi także Biznes i Produkcja Podcast. Członkini Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Prywatnie interesuje się psychologią, motoryzacją, biografiami i kuchennymi eksperymentami. Uwielbia góry i rower. Biega.

Małgorzata Stoch jest pracownikiem działu HR firmy ASTOR oraz Dyrektorem Akademii ASTOR-  jednostki szkoleniowej ASTOR, lidera w branży automatyki przemysłowej  w Polsce. Związana z organizacją od ponad 17 lat, gdzie jest odpowiedziana między innymi za rozwój wewnętrznej kultury organizacyjnej. Zbudowała strukturę organizacyjną Akademii ASTOR, tworząc bardzo dobrze i efektywnie pracujący zgrany zespół opierający się na koordynatorach pracujących w 7 różnych lokalizacjach. W wolnych chwilach dużo czyta, biega oraz odpoczywa w swoim ogrodzie nieustannie cos w nim zmieniając.

Agnieszka Politańska jest dyrektorem personalnym i członkiem zarządu firmy ASTOR. Związana z organizacją od ponad 25 lat. Pełniła najpierw funkcję dyrektora finansowego, a następnie objęła funkcję dyrektora personalnego tworząc i rozwijając Dział HR. Doprowadziła do wypracowania firmowej Deklaracji Polityki Personalnej, która stała się podstawą budowania kultury organizacyjnej. Wdrożyła rozbudowany system oceny kompetencji połączony z systemem realizacji celów oraz coroczną ocenę 360 obejmującą wszystkich pracowników. Stworzyła i wdrożyła kanon szkoleniowy dający każdemu pracownikowi perspektywę rozwoju umiejętności. W wolnych chwilach oddaje się swoim pasjom sportowym (spinning i skitouring) oraz artystycznym (ceramika i wyrób biżuterii).

Małgorzata Hadwiczak – dyrektor katowickiego oddziału ASTOR, lider ds. rozwoju i edukacji 4.0. Z pasją wprowadza uczelnie w świat przemysłu 4.0. Po godzinach słucha muzyki, dużo czyta i ma wiele innych zainteresowań.

 

 Andrzej Garbacki – członek zarządu ds. robotyzacji Od 24 lat związany z firmą ASTOR. Odpowiedzialny za rozwój oferty oraz prowadzenie i wspieranie projektów wspomagających sprzedaż systemów automatyki. Przez wiele lat odpowiadał za sprzedaż oprogramowania przemysłowego AVEVA w Polsce, pracę działów wsparcia technicznego i marketingu oferowanych produktów. Odpowiadał za wdrożenie w firmie profesjonalnej metodyki sprzedaży rozwiązań, wprowadził do oferty usługi konsultingowe, świadczone obecnie pod marką ASTOR Consulting. Nadzorował projekt związany z rozwojem rozwiązań z zakresu robotyki przemysłowej oraz podnoszenia efektywności energetycznej, a także projekt inkubatorów przedsiębiorczości w firmie ASTOR – ASTORup! Mentor biznesowy w programie ScaleUP realizowanym przez Krakowski Park Technologiczny. Dyrektor Operacyjny firmy ASTOR w latach 2016-2020 odpowiedzialny za wdrażanie strategii firmy na te lata. Obecnie rozwija strukturę ASTOR Robotics Center w Krakowie i odpowiada za biznes związany z robotyką. Prywatnie miłośnik sportowego trybu życia, szczególnie jazdy na rowerze górskim i motocyklu, gry w piłkę nożną, tenisa stołowego oraz biegów długodystansowych i narciarstwa.

 
 

    Zapisz się do newslettera!

    Zapewniamy przegląd najnowszych postów i informacji