Kawasaki YF003N

Proces pick&place dotyczy głownie zadań przekładania lub pakowania produktów, które z przyczyn technologicznych należy pobierać pojedynczo. W przeciwieństwie do zadań paletyzacji lub depaletyzacji, jest to proces bardzo szybki, a samo miejsce pobrania i odłożenia znajduje się od siebie w odległości mniejszej niż 0.5 m. Niejednokrotnie zarówno pobieranie, jak i odkładanie produktu odbywa się bez zatrzymania transporterów, co dodatkowo podwyższy wydajność całego procesu.

Aplikacje pick&place sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest szybkie dostarczanie, przemieszczanie, pakowanie lub montaż małych elementów. Zadaniem robota w tym procesie jest bardzo szybkie pobranie i odłożenie przedmiotu w odpowiednim miejscu i z odpowiednią orientacją. Duże prędkości i małe gabaryty transportowanych elementów oraz nieokreślone pozycjonowanie – to czynniki wymuszające do tej pory pracę człowieka na stanowisku. Wzrost kosztów pracy oraz chęć ciągłego podnoszenia wydajności i jakości sprawiły jednak, że i tutaj zagościły roboty.

Roboty serii Y zostały zaprojektowane właśnie do zadań pick&place. Dzięki swojej konstrukcji mechanicznej, charakteryzują się dużymi przyspieszeniami oraz dużym sferycznym obszarem roboczym. Serwomechanizmy skupione w jednej bazie nie obciążają układu ramion, natomiast złożenie wszystkich trzech napędów w jeden ruch gwarantuje uzyskanie bardzo dużej precyzji oraz powtarzalności.
 

 

 

 

Kontakt Przejdź do kontaktu »

Zostaw wiadomość lub zadaj pytanie – odpowiemy niezwłocznie.

Wsparcie handlowe

12 424 00 60
sprzedaz@astor.com.pl

Wsparcie techniczne

12 424 00 88
support@astor.com.pl

Formularz kontaktowy

Pozostaw nam kontakt - skontaktujemy się z Tobą.

*wymagane

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Numer telefonu:*

Komentarz:*

Kontakt

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Wsparcie handlowe
12 424 00 60
sprzedaz@astor.com.pl

Wsparcie techniczne
12 424 00 88
support@astor.com.pl


Case studies

Nowoczesna produkcja wsadowa w zakładach chemicznych Stepan

Siniat w Koninie - zrobotyzowana paletyzacja materiałów budowlanych

MPWiK w Lesznie - Kompleksowa automatyzacja produkcji wody pitnej


Zobacz wszystkie case studies »

Program partnerski ASTOR

Do Programu zapraszamy małe (jednoosobowe), średnie i duże firmy z branży automatyki, informatyki przemysłowej, robotyki oraz produkcji maszyn, które chcą związać się z firmą ASTOR na dłużej i umacniać wspólną pozycję w branżach przemysłu i infrastruktury.

Co zyskam zostając
certyfikowanym partnerem ASTOR?
Sprawdź korzyści »

Kontakt

ASTOR Centrala
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

12 428 63 00
12 428 63 00
info@astor.com.pl

Język PL EN
Copyright: © ASTOR Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone